top of page
IMG_20200514_174914-01-01_edited.jpg

Tvoření

Také se věnuji magickému umění tvoření. Moje ruce jsou nástrojem pro míchání speciálních čajů, lapačů snů a andílků z minerálů. Každý kousek, který vytvořím, v sobě nese příběh a sílu. Každý kousek, který pod mýma rukama vznikne, má svůj vlastní příběh a sílu, kterou mu vtisknu. Tvoření je jako tanec života, v němž každý krok může být jiný a každý okamžik nový.

 

Tvoření je pro mě způsob, jak propojit realitu s magií. Každý můj výrobek je originál. Tak jako život, který každý z nás žijeme.

Lapače snů

Začala jsem vyrábět lapače snů pro naše děti. Měly špatné sny a i když jsem
čistila prostor a pracovala sama se sebou a s jejich vibrací, budily se často a
špatné sny je neopouštěly. Vyrobila jsem dva druhy lapačů snů a postupně jsem si vypilovala svou techniku, jak udělat ten správný lapač na míru. Vždy se skládá z peří a minerálů vybraných v meditaci na člověka, pro kterého to vyrábím a ostatní komponenty a složky jsou již intuitivní a odvislé od zadání klienta.
Lapač snů slouží k odehnání špatných snů, ke kvalitnímu spánku a zachování
snů, které jsou pro naši duši důležité a mají zůstat ve vědomí. Lapač snů má svůj původ u severoamerických indiánů a šamanů. Podle legendy první lapač snů vyrobila maminka malého miminka na radu šamanky, protože její miminko plakalo a nemohlo spát. Tato tradice je dlouhá a pro mnohé indiány stále posvátná.
Proto nevyrábím lapače předem, ale až na zakázku. Práce je nejdříve o povídání se zadavatelem a pak mé následné vyladění, případná konzultace a samotné předání a popis pro obdarovaného. Pokud Vás to zaujme, budu se těšit na Vaši objednávku. 

JAK LAPAČE FUNGUJÍ?
Špatný spánek a děsivé sny čas od času potrápí děti i dospělé. Pocit, že nemůžu spát nebo neustálé buzení není nic příjemného. Úkolem lapače snů proto je tyto zlé sny zachytit a síťkou pustit ke spící osobě jen sny pěkné. Špatné sny uvízlé v lapači pak spálí první ranní paprsek. Indiáni kladli ostatně snům veliký význam, sny považovaly za důležité informace posílané shůry do naší mysli a řídili se jimi ve svých životech.


VÝZNAM JEDNOTLIVÝCH ČÁSTÍ
Kruh lapače symbolizuje nekonečný vesmír, kruh života či každodenní dráhu
Měsíce a Slunce. Tradičně se vyráběl z ohebného proutí omotaného látkou či provázkem.
Peří pomáhá zachytit hezké sny a snést je do mysli spícího člověka. Díky
peříčkům si právě tyto hezké sny pamatujeme i po probuzení.
Korálky a kamínky byly na lapači zavěšeny jako zdroj ochranné a pozitivní
energie, přitahují hezké sny.
Provázek v podobě sítě s uzlíky zachytává zlé sny a nepropouští je ke spícímu člověku. Síť je pravděpodobně inspirovaná pavoučími sítěmi.
Lapače se vždy vyráběly pouze z přírodních materiálů a pletly se ručně.

JAK UMÍSTIT LAPAČ SNŮ?
Lapač snů je potřeba umístit do ložnice blízko spícího, nejlépe jej volně zavěsit do prostoru nad postelí nebo na blízkou zeď či okno. Jak již bylo řečeno, zlé sny ráno spálí paprsky Slunce, ideální je tedy umístit jej tak, aby nebyl zastíněný a opravdu se k němu ráno sluneční paprsky dostaly. Pokud to vaše ložnice neumožňuje, doporučujeme jej čas od času zavěsit přes den k oknu, aby Slunce mohlo negativní energie očistit.

bottom of page